Na rynku funkcjonuje wiele wariantów ochrony, bowiem Ubezpieczyciele proponują różnorodne rozwiązania w zakresie NNW szkolnego. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wciąż prześcigają się w zakresie ochrony ubezpieczeniowej, aby była ona jak najbardziej szeroka i spełniała oczekiwania na wszelki wypadek. W ramach polisy możesz zapewnić dziecku nie tylko uszczerbek na zdrowiu czy świadczenie za operację, ale również m.in. pakiet stomatologiczny i pomoc psychologa. Polisa może obejmować także zwrot kosztów leczenia, pobyt w szpitalu w skutek choroby, a nawet wsparcie informatyczne i pokryć koszty prywatnych lekcji dziecka. To Ty decydujesz o zakresie ochrony, dlatego zastanów się jakiej pomocy może potrzebować twoje dziecko i na jakie sytuacje może być narażone.

MIT- ubezpieczenie szkolne to wyłącznie symboliczna wypłata za uszczerbek na zdrowiu dziecka.
FAKT- ubezpieczyciele oferują szereg zakresów i wariantów ubezpieczenia szkolnego.

W ramach polisy możesz liczyć również na PAKIET MEDICAL ASSISTANCE co w praktyce oznacza
m.in. opiekę nad dzieckiem, kiedy rodzic jest w szpitalu, transport medyczny, opiekę ambulatoryjną, pokrycie kosztów środków pomocniczych takich jak okulary, kule ortopedyczne czy diagnostykę lekarską dziecka po ugryzieniu kleszcza.


Najlepsze NNW dla dziecka, czyli jakie?
Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci były bezpieczne i myśl o tym, że może im się coś niedobrego przytrafić spędza sen z powiek wielu rodzicom. Nie przewidzimy wszystkiego, dlatego dobre ubezpieczenie dla dziecka to takie, w którym wybrany zakres ochrony będzie uwzględniał sytuacje, których się obawiasz i na które może być narażone Twoje dziecko. Jeśli Twoja pociecha uprawia sport, weź to pod uwagę przy zawarciu umowy ubezpieczenia. Szerszy zakres ubezpieczenia zapewnia ci pomoc w większej ilości zdarzeń, jakie mogą się przytrafić. Najlepsze ubezpieczenie to takie, które rodzic wybierze świadomie i indywidualnie w zależności od potrzeb. Pamiętaj również, że każdy kolejny wariant ubezpieczenia to wyższa składka, ale i wyższe świadczenia w razie zdarzenia. Bywa, że różnice w składce są niewielkie, zaś poziom wypłaty świadczenia z wyższego wariantu zdecydowanie bardziej zadowalający. Polisa dla dziecka to koszt średnio kilkadziesiąt złotych w skali roku, dlatego przy planowaniu wydatków szkolnych warto wpisać go na listę.