W poprzednim poście zakreśliłam tematykę „ubezpieczeń na Ferie”. W dzisiejszym poście chciałabym nakreślić na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego ubezpieczenia.
Ofert Towarzystw ubezpieczeniowych jest naprawdę dużo a wybór wcale nie jest taki prosty jak nam się wydaje. Aby nie musieć ponosić często bardzo wysokich kosztów niefortunnego wypadku podczas ferii zimowych, warto więc samodzielnie zadbać o ochronę swoich bliskich. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzeb klientów zarówno polisy dla całych rodzin, jak i dopasowane do indywidualnych potrzeb wyjeżdżając na ferie zimowe.
Co powinno znaleźć się w polisie ubezpieczeniowej na ferie?
1. Ubezpieczanie kosztów leczenia i akcji ratunkowej. Bardzo ważna kwestia gdy decydujemy się na wyjazd za granicę, gdzie większość wydatków trzeba będzie ponieść z własnej kieszeni, a ostateczny rachunek może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. By mieć pewność, że ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty wybierzmy najwyższą sumę ubezpieczenia.
2. Pomimo tego, że nasze dziecko posiada ubezpieczanie szkolne od nieszczęśliwych wypadków warto dobrać do polisy ochronę następstw nieszczęśliwych wypadków o wyższej sumie ubezpieczenia. Dodatkowy wydatek jest niewielki, a biorąc pod uwagę, że odszkodowanie jest obliczane procentowo od kwoty ubezpieczenia, może się to znacznie bardziej opłacić w razie wypadku.
3. Pamiętaj o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Zapewni odszkodowanie dla osób trzecich, jeżeli wyrządzimy komuś krzywdę.
4. Jako zaprawiony narciarz bądź snowboardzista zabezpiecz swój sprzęt do szusowania, bagaż. Zabezpiecz go przed zniszczeniem lub kradzieżą odszkodowanie przynajmniej w części ją zrekompensuje. Również swój sprzęt elektroniczny taki jak smartfon lub laptop. jest wart takiego zabezpieczenia.
5. W dobie pandemii Covid -19 towarzystwa ubezpieczeniowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom narciarzy i do wysokości sumy gwarantowanej zostanie opłacona hospitalizacja, zakup potrzebnych leków oraz powrót do kraju po zakończeniu leczenia.
Wyjazd na ferie to czas odpoczynku oraz spędzenie wspólnie aktywnego czasu nie pozwólmy,
aby nasze głowy zaprzątały sprawy niezałatwione. Wybór odpowiedniej polisy nie zajmuje dużo czasu a możemy mieć spokojny sen w te mroźne dni.