Przedsiębiorcy posiadający dostęp do Internetu lub posiadający własną stronę internetową muszą pamiętać o zabezpieczeniu przed potencjalnym atakiem ze strony cyberprzestępców. Cyberataki ciągle rosną i to niezależnie czy są to małe przedsiębiorstwa czy duże korporacje. Oprócz podstawowych zabezpieczeń manualnych takich jak zmiana hasła minimum co 30 dni czy zainstalowanie programu antywirusowego, coraz to powszechniejszym stają się ubezpieczenia CYBER.
Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych chroni przedsiębiorstwo i ogranicza szkody w przypadku roszczeń odszkodowawczych związanych z utratą lub ujawnieniem danych. Pamiętajmy, że wiele firm na co dzień przetwarza dane wrażliwe swoich klientów. W razie ataku internetowego i utraty „zasobów informatycznych” polisa może pokryć koszty informatyków i naprawy systemów informatycznych, w tym informatyki śledczej. Ubezpieczenie, może stanowić element wypełniający luki w istniejącym systemie bezpieczeństwa danych w przedsiębiorstwie. W Polisa zabezpiecza również koszty odtworzenia utraconych danych, odzyskania dostępu, zabezpieczenia sieci IT, koszty pomocy prawnej. Zakres ochrony może zostać odpowiednio opracowany i dopasowany na potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie CYBER jest tak specyficzne, że zapewnia ochronę jednocześnie zarówno w zakresie szkód i kosztów własnych, jak również szkód i roszczeń, z którymi mogą wystąpić poszkodowani Klienci.
Możliwych zagrożeń jest naprawdę dużo tak samo jak i powodów dla których hakerzy szkodzą naszej firmie. Od prozaicznej chęci zaistnienia w świecie mediów poprzez korzyści finansowe. Przedsiębiorcy powinni uzmysłowić sobie, że brak zabezpieczeń swoich danych i danych klientów, to ewidentne zaproszenie dla cyberprzestępców do działania. A jeżeli już zdarzy się cyberatak na nasze przedsiębiorstwo to chrońmy się przed konsekwencjami w jak najlepszy sposób wykupując polisę ubezpieczeniową.