Dekorowanie domu lampkami, choinkami czy wyjazd do rodziny lub przyjaciół jest ogromną przyjemnością. Jednak rzadko zdajemy sobie sprawę, że 9 na 10 nieprzyjemnych wypadków zdarza się właśnie w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem.
Gdy wyjeżdżamy do rodzin by spędzić Święta w gronie najbliższych nasze domy stają się łatwym celem dla złodziei. Aby temu zapobiec możemy poprosić sąsiadów, aby zerkali na Nasz dom, na okolicę czy nie dzieje się coś innego niż zazwyczaj. Fajnym sposobem jest zamontowanie automatycznego włącznika światła, który można tak ustawić, aby od czasu do czasu zapalało się światło. To może zmylić złodziei ponieważ pomyślą, że ktoś jest w domu. Zastanówmy się czy w naszej polisie ubezpieczeniowej mamy ochronę mienia od ewentualnej kradzieży z włamaniem czy też dewastacji oraz czy polisa pokryje np. wymianę uszkodzonych zamków.
Jeżeli już się wybieramy w podróż do rodziny samochodem, sprawdźmy jego stan techniczny parę dni wcześniej. Nie pozwólmy, aby nasz samochód zatrzymał się w środku zamarzniętego pola, a lewarek lub inne potrzebne narzędzia zostały w garażu. Dobry Assistance to połowa sukcesu. Wiele dodatkowych pakietów jest dorzucanych do OC lub do AC. Rozszerzony assistance daje dostęp do bardziej praktycznych usług, takich jak pomoc przy awarii auta z holowaniem na odległość kilkuset lub nawet bez limitu kilometrów, pojazd zastępczy na czas naprawy, nocleg w razie potrzeby.
Chcąc udekorować dom lampkami czy też innymi ozdobami nagle zdajemy sobie, że to nie lada wyczyn. Oblodzone chodniki oraz ciężki dostęp przez śnieg powoduje to, że nagle możemy usłyszeć przerażający krzyk osoby spadającej z drabiny lub krzyk sąsiada, który przyszedł nam złożyć świąteczne życzenia. Ponieważ właściciel nieruchomości jest zobowiązany do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Wypadek taki może pociągnąć nas do odpowiedzialności wypłaty odszkodowania na rzecz poszkodowanego. Oczywiście możemy zabezpieczyć się przed takimi kosztami wykupując polisę OC w życiu prywatnym. Wtedy ubezpieczyciel weźmie na siebie odpowiedzialność i pokryje ewentualne koszty.
Zdrowych i spokojnych Świąt słyszymy z każdej strony dlatego zabezpieczmy swój dom, mieszkanie, Nas podczas podróży aby szczęśliwie zasiać do wigilijnego stołu z najbliższymi i nie myśleć co dzieje się gdy nas nie ma.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022 życzy Zespół ADVISER BROKERS SP. Z O.O.