Korzystając z publicznej służby zdrowia jesteśmy narażeni na duże kolejki, długi czas oczekiwania na wizytę. Świadczenia z NFZ są obowiązkowe i odprowadzane z naszych składek. Jednak dodatkową opcją, aby zadbać o nasze zdrowie, jest Prywatna Opieka Medyczna. Wykorzystując wybrany pakiet prywatnej opieki medycznej, możemy korzystać z niezbędnych usług do diagnostyki stanu zdrowia oraz pomocy w tym zakresie.
Na potrzeby naszego Klienta zrobiliśmy zestawienie zdarzeń losowych i pokazaliśmy, jaka jest różnica pomiędzy korzystaniem z NFZ A pakietem prywatnej opieki medycznej.
Pod lupę wzięliśmy młodego mężczyznę w wieku 35 lat, który podczas wędrówki górskiej doznał kontuzji kolana, co spowodowało kilka wizyt prywatnych u ortopedy, gdyż do państwowej służby zdrowia były kolejki, a poważna kontuzja kolana nie pozwalała mu czekać. Przy wizytach były zapisane badania (też prywatnie) na rezonans magnetyczny, USG oraz podstawowe badania. Po trzeciej konsultacji – lekarz ortopeda stwierdził, że należy wykonać operację, więc kolejna konsultacja wypadała już z lekarzem anestezjologiem. Nasz Pacjent wydał na prywatne wizyty ok 1600 zł. czyli średni miesięczny koszt w skali roku to kwota ok. 116 zł. Gdyby ten młody człowiek zainwestował w Prywatną Opiekę Medyczną, która jest dostępna w jego zakładzie pracy, a pakiet który wybrał kosztowałby ok. 88 zł miesięcznie to średnio zaoszczędziłby około 28 zł miesięcznie czyli 336 zł na rok.
Kolejnym analizowanym przypadkiem jest kobieta, która spodziewa się dziecka. Dowiedziała się o tym fakcie w 8 tygodniu ciąży. Wiemy, że prywatne wizyty u specjalisty są drogie. Jedna taka wizyta może kosztować nawet 250 zł. (w zależności od regionu w Polsce). A wizyty w ciąży odbywają się co miesiąc, czyli średnio licząc jest to już wydatek rzędu 2 250 zł. za okres 9 miesięcy. Do tego dochodzą badania laboratoryjne i nie tylko. Gdyby nasza pacjentka miała wykupioną Prywatną Opiekę Medyczną, która zapewnia wizytę u specjalisty oraz badania, mogłaby zaoszczędzić na samych wizytach, przy miesięcznym pakiecie za 88 zł, średnio 144 zł na miesiąc. Można sobie w tym momencie wysnuć wniosek, iż, mając prywatną opiekę medyczną, zaoszczędzone pieniądze mogę wydać na inne, potrzebne rzeczy związane z narodzeniem mojego dziecka.
Oprócz konsultacji lekarskich, jakie zapewnia Prywatna Opieka Medyczna, w podmiotach oferujących takie usługi, to także badania laboratoryjne. Rozbudowane pakiety oferują zróżnicowane badania radiologiczne, tomografię komputerową, badania RTG, USG, mammografię oraz rezonans magnetyczny. W pakietach Prywatnej Opieki Medycznej można też korzystać z wielu zabiegów pielęgniarskich lub wymaga rekonwalescencji, na przykład po operacji lub wypadku. Również lekarskie wizyty domowe lub dostarczanie na recepty na przyjmowanie na stałe leków, cieszy się dużym powodzeniem. Ogromnym atutem jest również fakt, że na wizytę lekarską nie czekamy długo.
W zależności od dostępności specjalisty, oczekiwanie to kwestia od jednego do kilku dni.
Warto zatem podjąć ubezpieczenie, którego największą zaletą jest to, iż nie musi wystąpić zdarzenie, aby rozpocząć z jego korzystania!