Publikując wpis, że wstępując w ubezpieczenie grupowe, które posiadamy firmie możemy je wykorzystać wypłacając świadczenie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia na wakacjach. Muszę być wiarygodna i opisać również to czego nam nie daje ubezpieczenie grupowe w chwili wypadku na wakacjach oraz jakie są inne rozwiązania ubezpieczeń na wakacje. O ile polisa grupowa daj nam gwarancję wypłaty świadczeń za nieszczęśliwy wypadek czy pobyt w szpitalu to nie daje nam zwrotów kosztów transportu medycznego czy też kosztów leczenia. A te w przypadku wyjazdów zagranicznych są bardzo wysokie. Jeżeli chodzi o śmierć ubezpieczonego na wakacjach zagranicznych to również ubezpieczenie grupowe nie pokryje nam kosztów związanych z transportem zwłok.
A jakie rozwiązania na wakacjach daje nam popularna karta EKUZ? Jest to dokument, który uprawnia posiadacza do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej oraz w kilku innych krajach: w Norwegii, Szwajcarii, na Islandii i w Księstwie Liechtensteinu. Kartę otrzymuje każda osoba, która posiada ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Wyrobienie tej karty jest bezpłatne w każdej wojewódzkiej placówce NFZ lub można zgłosić przez Internet. EKUZ pomoże nam w bardzo ograniczonym zakresie. Działa ona w publicznych ośrodkach zdrowia czy takich które mają podpisaną umowę z polskim odpowiednikiem NFZ-tu. Świadczenia zdrowotne na tej karcie są na podstawowym poziomie i to na zasadach jaki obowiązują mieszkańców danego kraju. Jeżeli wiec w danym rejonie mieszkańcy dopłacają do konkretnych usług medycznych Ty również będziesz musiał dopłacać ponieważ EKUZ nie obejmuje wiele rzeczy.
Dobre ubezpieczenie na wakacjach powinno być takie aby zapewnić spokój Tobie i Twoim najbliższym. Ubezpieczenie turystyczne pokryje szereg usług i zabiegów, których nie przewiduje karta europejska oraz polisa grupowa w firmie. Ubezpieczenie podróżne powinno być dostosowane do miejsca, kraju, gdzie będziemy przebywać na wakacjach oraz zakres ewentualnej pomocy jaką będziemy potrzebować w razie wypadku. Oczywiście wariantów zabezpieczenia naszej podróży oraz naszego wypoczynku jest mnóstwo od wspomnianego NNW po OC oraz ubezpieczenia bagażu czy sprzętu sportowego, który chcemy zabrać.
Ubezpieczenie turystyczne zapewni więc o wiele szerszą i bardziej kompleksową ochronę niż karta EKUZ czy Ubezpieczenie grupowe.