Patrząc na kalendarz możemy się z orientować, ze nadchodzi czas ferii zimowych. To czas szaleństw na śniegu, nie tylko dla najmłodszych ale dla nas dorosłych również. W trakcie takiego wyjazdu warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne polisy turystyczne. Takie rozwiązanie chroni przed większością zdarzeń losowych, dzięki czemu można w pełni cieszyć się wyjazdem.
Ferie zimowe pozwalają nam cieszyć się urokami zimy. Możemy beztrosko w miarę naszych umiejętności zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Pomimo, że wyjazdy mogą być krajowe jak i zagraniczne musimy pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Zakup ubezpieczenia turystycznego zapewni ochronę dla każdego uczestnika w podróży oraz na cały pobyt.
Polisa turystyczna pokryje koszty leczenia, w razie kontuzji. Zapewni odszkodowanie nam oraz dla osób trzecich, jeżeli wyrządzimy komuś krzywdę. Ubezpieczenie takie można wykupić tylko na czas wyjazdu. Wybór odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej nie wymaga dużego nakładu czasu ani finansowego a może być nieoceniona w krytycznych sytuacjach w kraju oraz za granicą.
Na co zwracać uwagę przy wyborze polisy turystycznej na wyjazd narciarski? Ten temat poruszę w następnym poście. 😉